AGROFARM
Ürün Arama   : 
ENGLİSH
      
Flash Player Indirin Flash Player Yüklü Degil
GERİ DÖN Hastalıklara Etkinin Yeni Adı
ÜRÜN FOTO  
Ürün Grubu : FUNGİSİT (Mantar İlacı) 
Aktif Madde : %64 Mancozeb + % 8 Metalaxyl
Formulasyon Şekli : Islanabilir Toz (WP)
LD50 Değeri : Sıçanlarda Akut Oral 633 mg/kg
Ambalaj : 250 g, 1 kg

Ürün Detayları   Zararlı/Hastalık/Yabancı Ot     Ambalajlar   YAZDIR Yazdır
RUHSATLI OLDUĞU BİTKİ VE HASTALIKLAR
Bitki Adı
Hastalık Adı
Kullanım Dozu
Son İlaçlama ile Hasat Arasındaki Süre
Bağ
Bağ Mildiyösü
(Plasmopora viticola)
250 g/100 l su
14 gün
Kabakgiller
Yalancı Mildiyö
(Pseudoperonospora cubensis)
250 g/100 l su
5 gün
Patates
Patates Mildiyö
(Phytophthora infestans)
250 g/da
14 gün
 
İlacın Kullanıma Hazırlanma Şekli
İlaç hazırlanırken önce ilaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Sonra tavsiye edilen miktar ilaç başka bir kapta bir miktar su ile karıştırılıp bulamaç haline getirilir ve iyice karıştırılarak aletin deposuna yavaş yavaş dökülür ve gerekli miktar su aletin deposuna ilave edilir. İlaçlama aletinin karıştırma aparatı çalıştırılarak hazırlanan ilaç mahlûlün iyice karışması sağlanır. Dekara kullanılacak su miktarını hesaplamak için önce kalibrasyon yapılır. Bunun için aletin deposuna belirli bir miktar su konur ve tarla koşullarında sabit bir hızla çalıştırılarak, mevcut su ile ne kadar alanın ıslatılabileceği hesap edilir. Buradan kalibrasyonu yapılan alet ile bir dekara ne kadar su harcanacağı hesaplanmış olur. Daha sonra ilaçlamaya geçilir
 
İlacın Kullanım Şekli
Bağ : İlk ilaçlama sürgünler 25-30 cm iken yapılmalıdır. 2. İlaçlama 1. ilaçlamadan 10-14 gün sonra yapılmalıdır.
 
Kabakgiller : Bitkiler kol atmaya başladığında yada çevrede ilk mildiyö belirtileri görüldüğünde ilaçlamaya başlanır. Hastalığın şiddetine ve iklim koşullarına göre 10 gün ara ile ilaçlama yapılır.
 
Patates : Her yıl görüldüğü ve büyük zarar yaptığı üretim alanlarında hastalık belirtileri görülmeden günlük ortalama sıcaklığın 16 oC veya en düşük sıcaklığın 10 oC’yi bulması ile ilaçlamaya başlanmalıdır. Hastalığın her yıl görülmediği alanlarda ise çevrede yada tarlada ilk mildiyö belirtileri görülünce ilaçlamaya başlanır. Havaların sıcak ve kuru geçtiği  çevrelerde 15 gün ara ile 2-3 uygulama, serince ve yağışlı bölgelerde birer hafta ara ile 4-6 ilaçlama yapılır.
 
Karışabilirlik Durumu
Belirtilen mahsüllerde kullanılan fungisit, insektisit, akarisit ve bitki besin preparatlarının çoğu ile karışabilir. Tereddüt halinde fiziksel karışabilirlik testi yapılmalıdır.
 
Antidotu
Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

UYARI : İlacı kullanmadan önce ambalajı üzerindeki etiket bilgilerini dikkatlice okuyunuz, tavsiyelere uyunuz. Yalnızca ambalaj etiketindeki bilgiler esas alınmalıdır.
 


KALİTE BELGELERİ WEB DESIGN