AGROFARM
Ürün Arama   : 
ENGLİSH
      
Flash Player Indirin Flash Player Yüklü Degil
GERİ DÖN Çiftçinin Kurtlara Karşı, Yeni Dostu
ÜRÜN FOTO  
Ürün Grubu : İNSEKTİSİT (Böcek İlacı) 
Aktif Madde : %5 Emamectin benzoate
Formulasyon Şekli : Suda Çözünen Granül (SG)
LD50 Değeri : Sıçanlarda Akut Oral 76 mg/kg
Ambalaj : 100 g

Ürün Detayları   Zararlı/Hastalık/Yabancı Ot     Ambalajlar   YAZDIR Yazdır
RUHSATLI OLDUĞU BİTKİ VE ZARARLILAR
 
Bitki Adı
 
Zararlı Adı
 
Kullanma Dozu
Ve Dönemi
Son İlaçlama İle Hasat Arasındaki Süre
Domates (sera)
Yeşil kurt (Heliothis armigera)
30 g/100 l su, Larva
7 gün
  
İlaç Özellikleri Ve Etki Şekli
Emamectin benzoate, yapraklarda beslenen Lepidoptera larvalarına yüksek derecede etkili olup, sinir uyarılarını bloke eder. Böylece larvaların beslenmesi hemen durur ve paraliz şekillenir. Maksimum larva ölümleri dört gün içerisinde gerçekleşir. Jockey 05 SG, güçlü bir mide zehirlidir ve kontak etkiye sahiptir. Organik fosforlu sentetik pretroitler ve IGR’lara dayanıklılık kazanmış zararlılara da etkilidir.
  
İlacın Kullanıma Hazırlanma ve Kullanım Şekli
Gerekli miktarda ilaç uygun bir kap içerisinde, önce az bir miktar su ile karıştırılır. Yarısı su ile dolu karıştırıcısı çalışır durumdaki ilaçlama tankının içerisine karıştırılarak eklenir. Sonra tank su ile tamamlanır. Hazırlanmış ilacı aynı gün içerisinde kullanınız.
 
Kalibrasyon
İlaçlamaya başlamadan önce kullanma aletinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Önce bir depo su püskürtülerek ne kadar alanın ilaçlandığı bulunmalı, sonra bu alana tekabül eden doz ile ilaçlı su hazırlanmalıdır. Bitkinin her tarafı ilaçlanacak şekilde iyi bir kaplama mücadele yapılması gerekir. Günün sıcak saatlerinde, yeşil aksamın ıslak olduğu hallerde veya hemen yağış beklenen durumlarda ilaçlamadan kaçınılmalıdır.
  
Kullanma Şekli Ve Zamanı
Domates Sera : İlaçlama, 100 bitkiden 5 tanesinin bulaşık olması halinde hemen mücadeleye başlanır.
 
Bitki Tahammülü
Tavsiyelere uygun olarak kullanıldığında tavsiye edildiği bitkiler tarafından iyi tahammül görür. Tereddüt halinde hassas ve yeni çeşitlerde bitki tahammülü kontrol edilmelidir.
 
Karışabilirlik Durumu
Jockey 05 SG, bir çok standart İnsektisit ve Fungusitlerle karışabilir. Büyük karışım yapmadan önce fiziki karışabilirlik testlerinin yapılması tavsiye edilir.
 
Antidotu
Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi yapılmalıdır.

UYARI : İlacı kullanmadan önce ambalajı üzerindeki etiket bilgilerini dikkatlice okuyunuz, tavsiyelere uyunuz. Yalnızca ambalaj etiketindeki bilgiler esas alınmalıdır.
 


KALİTE BELGELERİ WEB DESIGN