AGROFARM
Ürün Arama   : 
ENGLİSH
      
Flash Player Indirin Flash Player Yüklü Degil
GERİ DÖN Buğday ve Arpada Yabancı Otlara Karşı Güvenilir Çözüm
ÜRÜN FOTO  
Ürün Grubu : HERBİSİT (Yabancı Ot İlacı) 
Aktif Madde : %75 Tribenuron Methyl
Formulasyon Şekli : Kuru Akışkan (DF)
LD50 Değeri : Sıçanlarda Akut Oral >5000 mg/kg
Ambalaj : 50 g

Ürün Detayları   Yabancı Ot     Ambalajlar   YAZDIR Yazdır
İlacın Özellikleri
Grandslam kökler ve yeşil aksam yoluyla yabancı otlar tarafından bünyelerine alınır. Topraktaki kalıcı etkisi kısadır. Hassas yabancı otların büyümesi tatbikattan kısa süre sonra durur. Ancak ölüm belirtileri büyüme şartlarına, yabancı otların hassasiyetlerine bağlı olarak tatbikattan 1 - 3 hafta sonra görülür. Tatbikattan sonra 2 saatlik yağışsız süre yabancı ot kontrolünün en yüksek seviyede olması açısından önemlidir. Tatbikattan sonraki sıcak ve nemli şartlar Grandslam 'ın etkisini hızlandırırken, soğuk ve kuru şartlar bunu geciktirir. Grandslam uçucu ve yanıcı değildir. İlaçlama aletlerini aşındırmaz.
 
Önemli Uyarı
Aşağıdaki hususlara dikkat edilmezse ağaçlara veya kültür bitkilerine zarar verebilir. Meyve ağaçları veya tavsiye edilmediği kültür bitkilerinin köklerinin bulunabileceği veya ilacın taşınarak yada yıkanarak ulaşabileceği sahalara tatbik etmeyiniz. İlaçlama sırasında ilacın tavsiye edilmediği kütür bitkilerine bulaşmasına mani olunuz. Akarsu ve sulama sularına bulaştırmayınız.
 
İlacın Kullanılma Şekli
Grandslam buğday ve arpada geniş yapraklı yabancı ot mücadelesinde kullanılan etki alanı geniş bir yabancı ot ilacıdır. Düşük dozlarda kullanılır. Seçiciliği çok yüksektir.
 
1.DOZ: Dekara 1 gram
 
Kontrol Edilen Yabancı Otlar
Arap baklası( Vaccaria pyramidata)
Ballıbaba (Lamium sp.)
Düğün çiçeği (Ranunculus arvensis)
Gelincik (Papaver rhoeas)
Gönül hardalı (Myagrum perfoliatum)
Kokarot (Bifora radians)
Köygöçüren(Cirsium arvense)
Sarı ot (Boreava orientalis)
Sedef otu (Buglossides arvensis)
Sinek kapan (Silene copoidea)
Yabani cam çiçeği (Geranium tuberosum)
Yabani çivit otu (Isatis tlnetorla)
Yabani fiğ (Vicia spp.)
Yabani turp (Raphanus sp.)
Yabani hardal (Sinapis arvensis)
TarlaYapışkan otu (Asperula arvensis)
Boynuzlu yoğurt otu (Galium tricornutum)
Toplu iğne hardalı (Neslia paniculata)
 
 
2. DOZ : a) Dekara 1.5 gram veya
              b) Dekara 1 gram + % 0.1 Yayıcı Yapıştırıcı
Kontrol Edilen Yabancı Otlar
Gökbaş (Centaurea depresse)
 
İlacın Kullanıma Hazırlanma Şekli
İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Tavsiye edilen miktarda Grandslam ayrı bir kapta bir miktar su ile bulamaç haline getirilir. Hazırlanan karışım karıştırıcısı çalışmakta olan İlaçlama aletinin deposunun İçine ilave edilir. Kalan gerekil su miktarı depoya ilave edilir. Karıştırma İlacın düzgün dağılımı ve tatbikatı İçin gereklidir. Tatbikat için hazırlanmış Grandslam karışımlarını ilaçta bir parçalanma söz konusu olabileceğinden 24 saatten fazla bekletmeyiniz.
 
İlacın Uygulama Zamanı
Hububatın 2 yapraklı devresinden kın devresine (başak kın içerisinde) kadar olan dönem içinde güvenle kullanılabilir. Grandslam tatbikat zamanı açısından büyük esneklik sağladığından, uygulama zamanı, problem olan yabancı otların büyüme devrelerine göre tespit edilir. En iyi netice tatbikat, yabancı otlar en az iki yapraklı devrede iken ancak, 15 cm. yükseklik veya çapa ulaşmadan ve yabancı otların üstü hububat tarafından kapatılmadan yapıldığında alınır. Gökbaş otunun çok olduğu tarlalarda İlaçlama Gökbaşın 7-8 yapraklı ve 8 –9 cm çapa ulaştığı rozet döneminde yapılmalıdır.
Aynı yerde, aynı etki mekanizmasına sahip herbisitler üst üste ve uzun yıllar boyunca kullanıldığında bazı yabancı ot türlerinin dayanıklılık kazandığı ve o bölgede hakim hale geldiği görülebilir. Sonuçta herbisitlerin tavsiye edilen dozları İle bu yabancı otlara karşı yeterli etki sağlanamaz.
Başka etki mekanizmasına sahip herbisitlerin değişimli olarak kullanılması veya bu tür herbisitlerle tank karışımı yapılması ayrıca toprak işleme gibi kültürel işlemler yabancı otların dayanıklılık kazanmasını geciktirir veya engeller.
Grandslam’ı bir sezonda aynı yerde bir defadan fazla uygulamayınız.
 
Not : Üründe bir zarar ortaya çıkabileceğinden Grandslam'ı anormal hava şartları ve kuraklık nedeniyle baskıya veya zararlılar tarafından hasara uğratılmış bitkilere tatbik etmeyiniz.
 
Fitotoksisite
Grandslam tavsiyeye uygun olarak kullanıldığında fitotoksik değildir.
 
Ürün Minavebesi
Buğday ve arpadaki Grandslam kullanımından sonra normal ekim münavebesine giren her kültür bitkisi ekilebilir.
 
Karışabilirlik
Genel olarak bütün dozlarda yayıcı yapıştırıcı kullanılabilir. Bu Grandslam 'ın bazı yabancı otların üzerindeki etkisini arttırabileceği gibi etkinin daha çabuk ortaya çıkmasınada neden olacaktır. Grandslam 2.4 - D Ester ve Amin terkipti ilaçlarla karıştırılıp kullanılabilir.
 
Antidotu
Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

UYARI : İlacı kullanmadan önce ambalajı üzerindeki etiket bilgilerini dikkatlice okuyunuz, tavsiyelere uyunuz. Yalnızca ambalaj etiketindeki bilgiler esas alınmalıdır.
 


KALİTE BELGELERİ WEB DESIGN