AGROFARM
Ürün Arama   : 
ENGLİSH
      
Flash Player Indirin Flash Player Yüklü Degil
ÜRÜN FOTO  
Ürün Grubu : FUNGİSİT (Mantar İlacı) 
Aktif Madde : 500 g/l Chlorothalonil
Formulasyon Şekli : Akıcı Konsantre (SC)
LD50 Değeri : Sıçanlarda Akut Oral >5000 mg/kg
Ambalaj : 1 l

Ürün Detayları   Zararlı/Hastalık/Yabancı Ot     Ambalajlar   YAZDIR Yazdır
RUHSATLI OLDUĞU BİTKİ VE HASTALIKLAR
Bitki Adı
Hastalık Adı
Kullanma dozu ve dönemi
Son ilaçlama İle Hasat Arasındaki Süre
Elma
Karaleke
(Venturia inaequalis)
200 ml / 100 l suya
3 gün
Hıyar
Mildiyö
(Pseudoperonospora cubensis)
250 ml / 100 l suya
3 gün
Şeker Pancarı
Yaprak Leke Hastalığı
(Cercospora beticola)
300 ml / da
3 gün
Domates
Mildiyö
(Phytophthora infestans)
175 ml/100 l su
3 gün
Kayısı
Yaprak Delen
(Coryneum beijerinckii)
200 ml/100 l su
(normal ve domant dönem)
56 gün
 
İlacın Kullanıma Hazırlanma Şekli
Uygulamadan önce ilaçlı mahlülün hazırlanması sırasında iyi bir karışım elde etmek için ilacın ambalajını mutlaka birkaç defa baş aşağı çevirdikten sonra kullanılacak ilaç miktarı ayrı bir kapta bir miktar su ile bulamaç haline getirilir ve daha sonra yarısına kadar su doldurulmuş ilaçlama aletinin içine dökülür. Geri kalan su miktarı karıştırılarak ilave edilir. Hazırlanan karışım fazla bekletilmeden kullanılmalıdır.
Kalibrasyon : İlaçlamadan önce aletin uygun bir şekilde kalibre edildiğinden emin olunuz. Dekara veya ağaç başına kullanılacak ilaçlı su miktarını belirlemek için önce sadece su ile belirli bir alandaki bitkiler (veya ağaç) düzgünce ıslatılır. Harcanan su belirlenerek dekara (veya ağaç başına) kullanılacak ilaçlı su miktarı hesap edilir.
 
İlacın Kullanım Şekli
Elmada Karaleke  : 1.ilaçlama çiçek gözleri kabardığında, 2.ilaçlama pembe rozet tomurcuğu döneminde, 3.ilaçlama çiçek taç yaprakları %70-80 döküldüğünde, 4.ve diğer ilaçlamalar ekolojik koşulların hastalığın ilerlemesi için uygun olduğu durumlarda 10-14 gün aralıklarla yapılmalıdır.
Hıyarda Mildiyö  : İlk ilaçlamaya bitkiler kol atmaya başlayınca veya çevreye ilk hastalık belirtilerinin görülmesiyle derhal ilaçlamaya başlanır. 8-10 gün ilaçlamaya devam edilir.
Şeker Pancarında Yaprak Leke Hastalığı : tarlanın köşegenleri doğrultusunda rastgele alınan erişkin yaprakların %5’inde en az birer leke görüldüğünde ilaçlamalara başlanmalı. 10-14 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilmelidir.
Domateste Mildiyö : Çevrede ilk hastalık belirtileri görülmesi ile derhal ilaçlamaya başlanır. 10-12 gün aralıklarla tekrarlanır.
Kayısıda Yaprak Delen : 1.ilaçlama sonbaharda yaprak dökümünden hemen sonra (dormant dönem), 2.ilaçlama ilkbaharda çiçek tomurcukları açılmadan önce pembe çiçek tomurcuğu devresinde (normal dönem), 3.ilaçlama, meyvelerde çanak yaprağı ve erkek organ tablası meyvenin ucuna ayrıldığı dönemde yapılmalıdır.
 
Karışabilirlik Durumu
Sunconil 500 FL, WP formundaki birçok insektisit ve fungisitle tank karışımı olarak uygulanabilir.Ancak karıştırılacak ilaç etiketi üzerindeki tavsiye ve dozlara dikkat edilmelidir. Bordo bulamacı gibi kuvvetli alkali özellikteki ilaçlarla karıştırılmamalıdır.Az miktarlarda bir ön karışım hazırlayarak karışımın uygunluğunun kontrol edilmesi tavsiye edilir.Hazırlanan ön karışımda ayrışma yada çökelme varsa bu karışımı kullanmamak gerekir, ilaçlar ayrı ayrı uygulanmalıdır. Karışımlar bekletilmeden uygulanmalıdır. Surfektanlar ve yaprak gübreleri ile karıştırılarak kullanılması ve ikiden fazla pestisit ile karıştırılması tavsiye edilmez.
 
Antidotu
Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

UYARI : İlacı kullanmadan önce ambalajı üzerindeki etiket bilgilerini dikkatlice okuyunuz, tavsiyelere uyunuz.
Yalnızca ambalaj etiketindeki bilgiler esas alınmalıdır.
 


KALİTE BELGELERİ WEB DESIGN