AGROFARM
Ürün Arama   : 
ENGLİSH
      
Flash Player Indirin Flash Player Yüklü Degil
Punsil
 
Ürün Grubu : Bitki Gelişim Düzenleyicisi  
Aktif Madde : %1,18 Naphthalene Acetic Acide(NAA) + %0,43 Naphthalene Acetamide)
Formulasyon Şekli : Islanabilir Toz (WP)
LD50 Değeri : Akut Oral 1000 mg/kg
Ambalaj : 60 g, 120 g, 180 g

Ürün Detayları   Zararlı/Hastalık/Yabancı Ot     Ambalajlar   YAZDIR Yazdır
RUHSATLI OLDUĞU BİTKİLER
Bitki Adı
Kullanma Dozu
Tatbikat Adedi
Patlıcan
60 g / 100 l su
2
Biber
60 g / 100 l su
2
Domates
60 g / 100 l su
3
Bakla
60 g / 100 l su
4
Fasulye
60 g / 100 l su
4
Bezelye
60 g / 100 l su
4
Kabak
60 g / 100 l su
4
Hıyar
60 g / 100 l su
4
 
Kullanım Amacı
Çiçeklenmeyi teşvik eder, sıcaklık değişimlerine direnci ve uyumu artırır, döl tutumunu kolaylaştırır, çiçek ve küçük meyve dökümünü önler.
Bitkiler gelişme başlangıcı, çiçeklenme, döl tutma gibi kritik dönemlerde çevre ve iklim koşullarından çok çabuk ve olumsuz etkilenirler. PUNSİL içindeki aktif maddeler sayesinde bu zor dönemlerin kolaylıkla atlatılmasını sağlar.
PUNSİL bitkilerde özsu dolaşımını kolaylaştırarak meyve tutumunu teşvik eder. Döllenmiş meyvelerin gelişmesini sağlar. Özellikle çiçek atan, küçük meyve döken türler için tavsiye edilir.
 
Uygulama Şekli
İlk püskürtme çiçeklenme başlangıcında yapılmalı ve çiçeklenme kademelerine uygun olarak yaklaşık 10 gün ara ile tekrarlanmalıdır. Çiçeklenme dönemi 3 haftayı geçmeyen bitkiler için 2 uygulama yeterlidir.3 haftayı geçenlerde ise bu dönemin uzunluğuna bağlı olarak 3–4 uygulama gerekir.(Fasülye, bakla, bezelye, kabak, hıyar v.b.).Domateslerde ise her salkımda çiçekler açınca uygulama yapılır.
 
İlacın Kullanıma Hazırlanma Şekli
Klasik uygulama dozu olarak 100 litre suya 60 g. PUNSİL kullanılır. Küçük hacimli pülverizatörler kullanılacaksa bile 100 litre suya 120 gramı geçmemelidir.
İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Tavsiye edilen miktarda ilaç önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karışım haline getirilir. Bu karışım aletin yarım doldurulmuş deposuna konur.Sonra karıştırılarak depo,kalan gerekli su miktarı ile tamamen doldurulur.
Uygulama bitkinin tamamını çok iyi ıslatacak şekilde bolca püskürtme şeklinde yapılmalıdır. Zaman zaman pülverizatör çalkalanarak ilacın karışması sağlanmalıdır.
 
  • İlaçlamalar günün serin saatlerinde yapılmalıdır.
 
Karışabilirlik Durumu
PUNSİL organik yapılı tüm zirai mücadele ilaçları ve yaprak gübreleri ile karışabilir. Ancak Bordo Bulamacı ve Bakırlı ilaçlar ile karıştırılmamalıdır.
Antidotu
Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

UYARI : İlacı kullanmadan önce ambalajı üzerindeki etiket bilgilerini dikkatlice okuyunuz, tavsiyelere uyunuz.
Yalnızca ambalaj etiketindeki bilgiler esas alınmalıdır.
 


KALİTE BELGELERİ WEB DESIGN