AGROFARM
Ürün Arama   : 
ENGLİSH
      
Flash Player Indirin Flash Player Yüklü Degil
Seracının Dostu, Nematodların Düşmanı
Mepam
 
Ürün Grubu : FUMİGANT  
Aktif Madde : 500 g/l Metam Sodium
Formulasyon Şekli : Suda Çözünen Konsantre (SL)
LD50 Değeri : Sıçanlarda Akut Oral 1700 - 1800 mg/kg
Ambalaj : 20 l

Ürün Detayları   Zararlı/Hastalık/Yabancı Ot     Ambalajlar   YAZDIR Yazdır
İlacın Özellikleri
Topraktan geçen hastalıklara, toprak altı zararlılarına,nematod ve yabancı ot tohumlarına karşı etkili bir toprak fumigantıdır. Uygulandıktan sonra gaza dönüşür ve çıkan bu gaz sayesinde toprağı dezenfekte eder.
 
Kullanıldığı Yerler ve Dozları
Sera,saksı ve fidelik toprakları başta olmak üzere her çeşit toprakta m2 ’ye 60-125 ml. dozda kullanılır. Metam ekim veya dikimden 2-4 hafta önce toprak henüz boş iken kullanılmalıdır. En iyi sonuç; toprak ısısının 8-15 ºC arasında olduğu, yeterince nemli, iyi işlenmiş ve bitkisel kalıntılardan temizlenmiş (kök,yaprak) toprak şartlarında alınır.
 
Kullanma Şekli
Seralarda toprak sürülerek gevşetilir ve tesviye edilir.Kullanılacak çiftlik gübresi veya yeşil gübre fumigasyondan önce toprağa gömülürToprak parsellere ayrılarak ,her parsele 10 cm. yüksekliğinde su doldurulur.Her m2 ’ye 60-125 ml. Mepam gelecek şekilde ilaçlama yapılır.Parsel sırtları da 10 litrelik sulama teknesine 125 ml. İlaç katılarak sulanmalıdır.
[Nematod kontrolünde yüksek doz kullanılmalı ve ilaçlı su suyun daha derinlere (20 cm) inmesi sağlanmalıdır.] 1 saat sonra tekrar sulama yapılmalı ve sera pencereleri,kapıları 1 hafta süre ile kapalı tutulmalıdır.2-4 hafta sonra dikime geçmeden önce toprak sürülerek havalandırılır ve ilacın kokusu kayboluncaya kadar beklenmelidir.
 
İlacın Kullanıma Hazırlanma Şekli
İlaçlama aletinin bir miktar su ile doldurur.Tavsiye edilen miktarda ilaç ayrı bir kapta bir miktar su ile karışım haline getirilir.İlaçlama aletinin karıştırma aparatı çalıştırılarak hazırlanan karışım yavaş yavaş depoya ilave edilir.Daha sonra ilaçlamaya geçilir.
 
Karışabilirlik Durumu
Diğer tarım ilaçları ile karıştırılarak kullanmayınız.
 
Antidotu
Özel bir antidotu yoktur.Belirtilere göre tedavi uygulanır.

UYARI : İlacı kullanmadan önce ambalajı üzerindeki etiket bilgilerini dikkatlice okuyunuz, tavsiyelere uyunuz.
Yalnızca ambalaj etiketindeki bilgiler esas alınmalıdır.
 


KALİTE BELGELERİ WEB DESIGN